31-03-2020
Navigace
2016: Sportovní léto s DOMEČKEM PLNÝM KOLEČEK

Sportovní léto s DOMEČKEM PLNÝM KOLEČEK

Ani o letních prázdninách jsme v DOMEČKU příliš nezaháleli. I když jsme se trochu báli, jak se nám vše podaří zorganizovat, neboť to byla zatěžkávací zkouška pro nové pracovníky našeho spolu, kteří již v DOMEČKU bydlí, uspořádali jsme pro Asociaci integrovaných sportů, z. s. hned několik sportovních celorepublikových akcí.

3. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2016 (jeden z pěti celorepublikových turnajů nejlepších týmů v kuželníku) jsme uspořádali hned začátkem července – v sobotu 2. 7. 2016, v Milovicích u Hořic. V prostředí kempu to sice byla naše první zkušenost, ale myslíme si, že zúčastnění sportovci (turnaje se účastnilo 12 týmů / 47 sportovců) rádi během turnaje využili venkovní bazén, minigolf a další doprovodné aktivity, které kemp nabízel. Vzhledem k tomu, že byl tento turnaj součástí sportovně-sociálního týdenního kempu, někteří sportovci též využili možnost bezbariérového ubytování v chatičkách a tak měl tento turnaj i silnou „společenskou“ stránku. Více informací o celém turnaji naleznete na stránkách AISy: ZDE.

Sportovně – sociálního týdenní kemp, který turnajem v iKuželníku začal, jsme pro AISu pořádali v Autokempu Milovice od 2. 7. do 11. 7. 2016. Kempu se účastnilo v průměru cca 60 lidí (někteří se účastnili jen části kempu / v chatičkách se střídali). Kromě turnaje v iKuželníku a v iBoccie (na závěr kempu) jsme se celý týden věnovali tréninkům v obou těchto sportech, jezdili na výlety po okolí, plavali ve venkovním bazénu, hráli minigolf, věnovali se též outdoorové boccie, šachům, deskovým hrám, atd. Účastníci si během kempu vyměňovali své zkušenosti s kompenzačními pomůckami, asistencí, zdravotní péčí, rehabilitací, atd. Každovečerní posezení spojené s grilováním nám ve čtvrtek obohatila novopacká country kapela Matylda. Odbornou péči zajišťovaly naše dvě terénní osobní asistentky a o těžce postižené vozíčkáře se také staralo dalších více než 12 dobrovolníků. Více informací o celém sportovně-sociálním kempu naleznete na stránkách AISy: ZDE.

II. turnaj Extraligy a 1. ligy v iBoccie 2016 jsme zorganizovali na závěr sportovně-sociálního kempu. Turnaj proběhl 10. 7. 2016 ve sportovní hale v Hořicích a zúčastnilo se ho 21 týmů (většinou 4-5 členných) z celé ČR. Potěšilo nás, že na týmech, které pravidelně trénovali na kempu, bylo znát zlepšení jejich sportovní formy a celý turnaj měl velmi vysokou úroveň. Většina týmů pak turnaj i celý kemp zakončilo večerním posezením a bujarou oslavou. Více informací o celém turnaji naleznete na stránkách AISy: ZDE.

4. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2016 jsme uspořádali 16. 7. 2016 v Dolní Kalné. Za vydatné pomoci místních hasičů, kteří se nám perfektně postarali o zázemí, zde v předposledním turnaji celého ČSOB Leasing Cupu 2016 změřilo své síly 12 týmů z celé ČR (48sportovců), které bojují o titul nejlepšího týmu iKuželníku 2016. Pohodová atmosféra, krásné počasí, výborné občerstvení a krásné poháry pro vítěze – to již neodmyslitelně patří k turnajům iKuželníku v Dolní Kalné. Více informací o turnaji naleznete na stránkách AISy: ZDE.

FOTOGRAFIE Z AKCÍ NALEZNETE ZDE:

3. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2016

Sportovně – sociálního týdenní kemp

II. turnaj Extraligy a 1. ligy v iBoccie 2016

4. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2016

Pokud se vám naše aktivity líbí, budeme rádi, když nás také podpoříte :-)

Závěrem bychom rádi poděkovali všem zúčastněným sportovcům za krásné sportovní zážitky, pohodovou atmosféru při turnajích a fair play.

Děkujeme také našim rozhodčím, asistentům, dobrovolníkům, country kapele Matylda a také našim sponzorům, bez kterých bychom naše sportovní aktivity nezvládli vůbec dělat.

Mezi ty kdo tyto naše aktivity podpořili finančně či věcnými dary, patří:

NADAČNÍMU FONDU AVAST, ČSOB Leasing, a. s. a ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s. r. o., MEYRA ČR s.r.o., Miloš Secký, Obec Stará Paka, Město Nová Paka, Obec Dolní Kalná, Pivovar Nová